21 червня

“Кудрівка-Veterans” – чемпіон України серед ветеранів 55+

У Вишневе, що на Київщині, відбувся чемпіонат України серед ветеранів у віковій категорії 55 років та старші! Переможцем турніру, який проводиться в пам’ять знаменитого футболіста та тренера Володимира Лозинського, стала « Кудрівка-Veterans» із Ірпеня! На другому місці фінішував «Абориген» (Луцьк), на третьому – «Рішельє» (Одеса).

ВІДЕО ЧУ-55+: чемпіонство Кудрівки-Veterans, п’яте срібло Аборигена – YouTube

Організаторами чемпіонату України серед найстарших ветеранів, який проводиться розпочинаючи з 2014 року, виступають Асоціація ветеранів футболу України, Благодійний фонд «Родини Собуцьких» та ТОВ «Агробізнес». Нагадаємо, згідно Регламенту змагань до заявки команди на турнір дозволяється включення гравців віком 55 років та старші (тобто 1968 р.н. та старші), а також трьох гравців віком 50 років та старше (тобто 1973 р.н. та старші).

Всього для участі в чемпіонаті 55+ у цьому році заявилися 16 команд із 12 регіонів України. Впродовж травня відбулись ігри в зонах, складених за географічним принципом. З їхніми результатами можна ознайомитися за посиланням. Переможці кожної груп і взяли участь в фінальному етапі.

Вирішальні ігри викликали у футбольній спільноті високий інтерес. Кожна команда намагалася якнайкраще підготуватися до змагання, зібрати оптимальний склад. Наприклад, у «Буковині» виступав перший капітан збірної України Юрій Шелепницький, у «Агробізнеса» Едуард Цихмейструк, у «Кудрівки-Veterans» Валентин Бондарь… Кожен із матчів змагання був сповнений інтриги та спортивного азарту. Боротьба точилася до останньої хвилини, іноді все вирішував один забитий м’яч. Так сталося і в фінальному матчі – «золотий» гол був проведений за кілька секунд до фінального свистка, а його автором став Олександр Макаренко!

РЕЗУЛЬТАТИ МАТЧІВ ФІНАЛЬНОГО ЕТАПУ

Група А

«Буковина» – «Агробізнес» – 2:1

Голи: Валерій Королянчук (11), Сергій Карпін (16) – Микола Задорожний (21, у власні ворота),

«Рішельє» – «Буковина» – 1:0

Гол: Костянтин Шкорупєєв (17).

«Агробізнес» – «Рішельє» – 0:4

Голи: Геннадій Гілерман (10), Костянтин Шкорупєєв (23, 31, 34).

Підсумкова таблиця

1РІШЕЛЬЄ2005:06
2БУКОВИНА1012:23
3Агробізнес0021:60

Група Б

«Абориген» – «Пирятин-Полтавщина» – 1:1

Голи: Ярослав Комзюк (37) – Сергій Лупінос (33).

«Пирятин-Полтавщина» – «Кудрівка-Veterans» – 0:2

Голи: Олександр Макаренко (17), Сергій Тимошенков (31).

«Кудрівка-Veterans» – «Абориген» – 1:1

Голи: Святослав Вашуленко (39) – Ігор Коцюк (22).

Підсумкова таблиця

1КУДРІВКА-VETERANS1103:14
2АБОРИГЕН0202:22
3Пирятин-Полтавщина0111:31

1/2 фіналу

«Кудрівка-Veterans» – «Буковина» – 1:0

Гол: Сергій Тимошенков (24)

«Рішельє» – «Абориген» – 1:1 (п.п. 1:2)

Голи: Георгій Головацький (20, з пенальті) – Олександр Лихобицький (25).

Матч за 3-тє місце

«Рішельє» – «Буковина» – 3:2

Голи: Олександр Сухарєв (12, 18), Руслан Жалоба (24) – Сергій Карпін (5), Валерій Королянчук (31)

Фінал

«Кудрівка-Veterans» – «Абориген» – 2:1

Голи: Валентин Васильєв (7), Олександр Макаренко (40) – Михайло Сомик (26).

Участь в церемонії нагородження взяли майор ЗСУ, засновник Національної збірної України серед ветеранів Олег Собуцький, дружина Володимира Лозинського Олена Миколаївна, найкращий футболіст СРСР 1966 року, віце-президент АВФУ Андрій Біба, віце-чемпіон Європи, володар Суперкубка УЄФА, екс-президент УАФ Анатолій Коньков, віце-президент АВФУ, голова Асоціації ветеранського футболу Одеської області Петро Чілібі, знаний воротар, військовослужбовець ЗСУ Святослав Сирота, колишній посол України в Бразилії, директор Департаменту державного протоколу МЗС України Ростислав Троненко.

Пролунало багато добрих слів на адресу ветеранів футболу, щиро дякували нашим захисникам, які боронять країну від навали ворога. В кожній команді є гравці, які змінили футбольну форму на «піксель», тож побажали всім живими, здоровими та обов’язково з перемогою повернутися додому.

Почесні гості вручили командам кубки та індивідуальні призи. Найкращим гравцем турніру було визнано Олександра Макаренка із «Кудрівки-Veterans», саме він став автором вирішального голу. А приз від Благодійного фонду родини Собуцьких «За вірність футболу» отримав воротар «Рішельє» Олександр Бодопрост (67 років, найстарший гравець турніру).

«Хочу щиро подякувати кожній команді, кожному гравцю, який взяв участь в турнірі, – наголосив у вітальному слові до учасників Олег Собуцький. – Цього року, не дивлячись на повномасштабну війну, в чемпіонаті змагалися 16 команд, що є рекордним показником за всю історію. Лише цей факт якнайкраще засвідчує, наскільки важливим є футбол в нашому житті, яку велику має об’єднуючу силу. Це змагання проводиться на честь нашого чудового друга Володимира Лозинського, який добре відомий як футболіст, тренер, фундатор ветеранського футболу. Майже три роки минуло, як Володимир Федорович пішов від нас, але назавжди в пам’яті ця добра, світла та шановна людина. Дякую його дружині Олені Миколаївні, що залишається в нашій футбольній родині. Приємно бачити на іграх заслужених ветеранів Андрія Бібу та Анатолія Конькова. Святослав Сирота залікував поранення і продовжує службу в Збройних силах. Петро Чілібі має неоціненний досвід проведення ветеранських змагань, він і зараз допомагає АВФУ організовувати такі масштабні проекти. З нами колишній посол України в Бразилії Ростислав Троненко, у 2018 році під час турне збірної ветеранів містами Бразилії мали з його боку неоціненну підтримку, організувавши матчі на найвищому рівні. Кажу це, тому що ветеранський футбол об’єднує людей різного віку, професій. Зараз всі наші зусилля спрямовані на здобутті Україною перемоги над ворогом та чимскорішому поверненню до мирного життя. Бажаю, щоб наші наступні зустріч на футбольних полях відбувались під мирним небом, а участь в турнірах брали команди з усіх 26 регіонів України».

Переможний для себе турнір «Кудрівка-Veterans» провела у наступному складі: Дмитро Сабатович, Віктор Смарига, Сергій Буймов, Микола Бишовець, Олександр Білоцький, Святослав Вашуленко, Валентин Васильєв, Леонід Дяченко, Валерій Нікітенко, Олександр Мироненко, Олександр Макаренко, Олександр Перенчук, Сергій Полушин, Дмитро Корчанов, Сергій Рудий, Ігор Куценко, Сергій Тимошенков, головний тренер Валентин Бондарь, головний менеджер Анатолій Ткач, президент Роман Солодаренко.

Футбольний турнір проводиться під час війни та має статус благодійного. Всі виручені кошти будуть спрямовані на допомогу Збройним силам України. Завдяки плідній співпраці організаторів змагання – Асоціації ветеранів футболу України, Благодійного фонду «Родини Собуцьких» та ТОВ «Агробізнес» – цього року ЧУ-55+ став наймасовішим за кількістю учасників. І це незважаючи на війну та неможливість участі команд з окупованих територій. Задля підтримки ветеранів футболу участь в турнірі є безкоштовною, натомість організатори беруть на себе всі витрати – проживання та харчування команд-учасниць, оренду стадіонів, суддівство та інше. Відзначимо, що цього року також відбудуться чемпіонати України серед ветеранів у вікових категоріях 35+ та 45+ років.

Інформаціє згідно даних АВФУ.