09 листопада

Кудрівка – володар кубка Києво-Святошинського регіону

“Кудрівка” (Ірпінь) 2:1 “Сокіл” (Михайлівка-Рубежівка)
Голи: Проневич Дмитро, 68 (пен.), Продан Василь, 75 – Пустовіт Олександр, 10

7 листопада на СКК Софіївський відбувся фінал кубка Києво-Святошинського регіону.

У фіналі нашій ірпінській команді протистояв “Сокіл” з Михайлівки-Рубежівки. Нещодавно команди зустрічали у принциповій грі за чемпіонство у Суперлізі району, а тепер знову зійшлися за кубок. Як і тоді, ця гра завершилась перемогою “Кудрівки”.

Розпочалось вже не вдало для нашої команди, адже вже на 10 хвилині матчу пропустили гол. Пішла подача з кутового, яка скоріше стала прострілом на ліню штрафного, де м’яч підібрав капітан “Сокола” Пустовіт й пробив у кут воріт. Перед Рум’янцевим було два гравці, а тому скоріше він навіть не бачив момент удару й врятувати команду не зумів – 0:1.

Після голу суперник підсіл й почав більш зосереджено грати в обороні, розраховуючи на контратаки та лонгболи на габаритного нападника. В одному з таких закидань форвард “Сокола” зумів вибороти м’яч у Лещенка й прокинув повз Рум’янцева, але не влучив у ворота.

“Кудрівка” старалася грати у комбінаційний футбол, але мало що виходило. Напевно найбільш гольовий момент стався під завісу тайму, коли після подачі зі штрафного Продан з лінії воротарського не зміг акцентовано пробити головою по м’ячу.

У перерві матчу сталася визначна подія в українському футболі. Петро Григорович Федоренко отримав нагороду “Найстарший футболіст України” й потрапив до книги рекордів нашої держави. 5 вересня 2021 року він встановив національний рекорд України, відігравши весь матч на першість Києво – Святошинського регіону за СК «Хотів». На момент гри рекордсмену було 70 років, 1 місяць і 28 днів.

Валентин Щербачов вручає Петру Федоренку сертифікат на реєстрацію рекорду

Після церемонії вручення Петра Григоровича запросили пробити символічний пенальті нашому голкіперу Андрію Следзевському, якого було визнано кращим воротарем району.

Андрій Следзевський та Петро Григорович

Другий тайм “Кудрівка” відіграла набагато краще й зуміла переломити хід поєдинку. Спочатку Продан влучив у поперечку, а згодом Василь заробив пенальті. Кушнір робив подачу з правого флангу, Продан хотів вистрибнути, щоб спробувати завдати удару, але його за руку потягнув захисник (все той же Пустовіт) й Василь упав, а рефері призначив пенальті. Скоріше за все Василь би не зміг пробити по воротах, тому навіщо капітан Сокола тримав нашого нападника зостанеться загадкою. Пенальті впевнено реалізував Проневич й зрівняв рахунок – 1:1.

На 75 хвилині другий гол у ворота “Сокола” організували Іващик та Продан. Владислав обігрався в “стіночку” з Василем на правому фланзі й прострілив у штрафний. Сам Василь і замкнув цей простріл на ближній стійці – 2:1.

Суперник спробував великими силами атакувати й залишив оборонні редути. Цим могли скористатися Литовченко, Іващик і той же Продан, щоб забити третій гол й закрити гру, але фортуна відвернулася від хлопців.

У доданий час “Сокіл” всім складом пішов забивати. Підключився й голкіпер, але користі з цього не було. Перед фінальним свистком гравці суперника сигналізували, що м’яч влучив у руку Лещенку й просили пенальті у ворота “Кудрівки”. Арбітр одинадцятиметровий не призначив й сигналізував про закінчення гри.

Радість гравців “Кудрівки” після фінального свистка

Капітан “Сокола” продовжив сперечатися з рефері й після закінчення поєдинку, за що отримав жовту картку, яка перетворилась у червону.

Далі відбулося нагородження футболістів обох команд пам’ятними призами й “Кудрівка” отримала красень кубок!

Це став останній поєдинок під егідою Києво-Святошинської районної федерації футболу, адже вона припиняє своє існування. Принаймні, під цією назвою точно. За 22 роки команди з Ірпеня до цього не вигравали кубок району, тож саме “Кудрівка” стала першою й додала цей трофей до золотих медалей чемпіонату.