10 січня

Роман Солодаренко розповів про розвиток ФК “Кудрівка”

Роман Солодаренко

Прес-служба ААФУ спільно із сайтом Sport Arena, який підсумовує виступи команд у літньо-осінній частині Чемпіонату України серед аматорів 2021/22, записала інтерв’ю із президентом ФК «Кудрівка» Романом Солодаренком, з яким можете ознайомитися нижче.

Ось ми говоримо з вами про один із найбільш швидко прогресуючих клубів вітчизняного аматорського футболу. А як починалася історія ФК «Кудрівка»?

Спершу ФК «Кудрівка» грала на місцевому рівні, комплектувалася своїми футболістами, саме зі свого села. Деякий час традиції футболу переривалися, не було для молоді належних умов і турнірів. Але з часом вдалося відродити футбол і інтерес до нього. ФК «Кудрівка» грає відразу кількома складами в різних турнірах – чемпіонат району, чемпіонати Київської та Чернігівської областей, Чемпіонат ААФУ, численні ветеранські змагання. І скрізь підібрані свої склади, які практично не перетинаються: якщо говорити про районну команду, це одні футболісти. Якщо говорити про аматорську команду — то це земляки безпосередньо з Чернігівської області, з міст Чернігів і Славутич (ФК «Кудрівка» в Чернігівській області чи Чемпіонаті України). ФК «Кудрівка» (Ірпінь) і наша дитяча школа – це ще один набір гравців. Маємо надію, що з наступного року футбольний клуб «Кудрівка» стане професіональним. До цього моменту будемо грати своїми вихованцями, вихованцями чернігівського футболу, завдяки яким будувався ФК «Кудрівка».

Знаю, що біля витоків відродження кудрівського футболу були ви. Ви самі займалися футболом, де грали і коли з’явилася ідея створити клуб?

Взагалі футбол полюбив ще в юному віці, коли мені батько подарував резинового м’яча. Тоді якраз з’явилася в мене любов до футболу. Пройшов любительські команди, я і сьогодні граю, в цьому році став найкращим бомбардиром Кубку Чернігівської області. У минулому році забивав у чемпіонаті Київської області, у цьому забивав в чемпіонаті Чернігівської області, і в Києво-Святошинському районі, і в Менському районі. Цього року ми виграли Кубок Менського району і друге місце в чемпіонаті цього району, я тут дев’ять м’ячів забив. Тому любов до футболу у мене давно, я займався ним всі ці роки і люблю його зараз.

За 11-м номером суджу, що ваша позиція в нападі?

У мене 11-й номер ще зі шкільного віку, в восьмому класі почав грати в районній команді, і тоді вже був цей номер

На честь якогось конкретного футболіста чи просто подобається?

На честь Сергія Реброва. Це кумир моєї молодості був. У мене з дитинства було безліч плакатів із Ребровим, безліч футболок, особисто недавно познайомилися з ним на тенісному корті в Бучі, бо його кум Стаховський якраз там грав років два-три тому.

ФК «Кудрівка» вражає своєю структурою, як ви сказали — це команди, які грають на чемпіонати України, Київської та Чернігівської областей, Менського району, Києво-Святошинського району, в змаганнях ветеранів. Як вдається це все утримувати?

Нещодавно у нас був святковий фуршет в Чернігові і ми зробили таку фотозону, щоб виставити трофеї і пофотографувати наші команди. Так от, за цей рік у нас 18 виграних кубків і медалей. Ми стали чемпіонами України серед ветеранів 35, ветеранів 45, виграли чемпіонат Києво-Святошинського району, Кубок Києво-Святошинського району, чемпіонат Чернігівської області, Кубок Чернігівської області, Кубок Менського району, Суперкубок Київської області у березні. Структура наша немаленька, вона включає команди, які зібрані в Кудрівці, Ірпені, Чернігові.

Як керувати такою «фабрикою футболу»? Хто ті люди, які допомагають вам у менеджменті ФК «Кудрівка»?

Що стосується менеджменту клубу, то є люди, які палко вболівають за команду, дійсно переживають і працюють на її благо. Це Тарас Мисик, який знаходиться в ФК «Кудрівка» ще від початку заснування сільської команди, також мій брат Василь Васильович Солодаренко і спортивний директор Євген Кушнір, який працює в нашій ірпіньській команді. У Кудрівці наш головний тренер ‒ Олександр Бабор, з ним працюють Валентин Круковець і Сергій Даценко, перші поруч із тренерами досвідчені Павло Щедраков, який грав у чернігівській Десні, в інших професійних клубах, Дмитро Романенко, який жив з Андрієм Шевченком в одній кімнаті, вихованець київського Динамо. В Ірпені тренерами Олександр Протченко та Євген Кармаліта, який пограв в українській Прем’єр-лізі, в Таврії і Оболоні.

Є багато людей, які поєднані одним словом Кудрівка, палко за цей клуб вболівають, допомагають, працюють, створюють інфраструктуру, до якої ми прагнемо. А ми прагнемо стати професіональним клубом із власною інфраструктурою, академією та всіма необхідними атрибутами сучасного футбольного клубу. Наприклад, для підготовки юних футболістів в Ірпені створена наша академія ‒ у мене сьогодні майже 500 діток займається в дитячій футбольній академії, і в Чернігівській області є ФК «Кудрівка», де 170 діток займається.

Але у вас, напевно, постане складний вибір: якщо команда перейде в Другу лігу, то це буде «Кудрівка» Ірпінь чи ФК «Кудрівка» (Чернігівська область)?

Це буде ФК «Кудрівка» (Чернігівська область). Ми подали документи на атестацію в Професіональну футбольну лігу від клубу з Чернігівської області.

Стадіон «Кудрівка-Арена» отримує зазвичай досить високі оцінки за свій газон. Як його будували, які споруди вже звели?

До речі, це поле ще будується, і вже в цьому сезоні стане, мабуть, найкращим серед усіх трьох груп в аматорському Чемпіонаті України, до того ж, ми там зараз робимо криту трибуну, табло, готель буде на території стадіону. Багато коштів і зусиль вклали в газон, в полив, замовляли італійське обладнання. Люди, які сьогодні піклуються про стадіон, кожного дня поруч і стежать за травою, як мати за дитиною. Вони там працюють вже років п’ять. Мене самого вражає обсяг їхньої роботи. Це поле ще було в Кудрівці з 50-х років, просте сільське поле, сама земля там ‒ для футболу. Ті верби, які оточують цей газон, атмосфера, яка там є — це атмосфера футбольного поля. Коли ми починали його робити, поруч зробили водойму, де є фонтан, альтанки, зона відпочинку, волейбольне поле. Все для того, щоб футболісти могли грати в умовах, на які вони заслуговують, а вболівальникам було приємно туди приходити й там знаходитися.

А глядацькі трибуни до якої кількості місць збираєтеся доводити?

Думаю, наступного року вже буде 1500 місць.

А скільки населення у Кудрівці? Всі помістяться?

На сьогодні проживає біля 450 людей.

Зате, коли йдуть матчі, відео слухаєш, чути, що є вболівальники. Це приємно.

– Насправді, ФК «Кудрівка» — це футбольний клуб для народу, і на матчах збираються не тільки мешканці Кудрівки, хоча вони там в повному складі — і бабусі, і дідусі. Якщо подивитесь на сайті клубу, то недавно одному з вболівальників виповнилося 80 років ‒ ми подарували йому повністю всю атрибутику, спортивний костюм, зимову куртку, кепку. Він за цей рік не пропустив жодного матчу обласної, районної та аматорської команд. І такі вболівальники сьогодні живуть у нашому селі, вони вдячні, тому що без футболу і цього поля, може, ніколи один одного за турботами й не бачили б. А так вони збираються і радіють тому, що бачать яскравий видовищний футбол, мають можливість відволікатися повсякденності і робіт, які є в селі.

Ваша група видала в Другу лігу такі команди, як ЛНЗ, «Вікторія» і «Лівий берег». І вже зараз видно, що ЛНЗ і «Лівий берег» в лідерах і серед професіоналів. Не просіла за рівнем Група 2, чи ви, «Нива» (Бузова), «Олімпія», «Нафтовик» підтримуєте реноме — і конкуренції вистачає?

– Скажу так — конкуренції вистачає. Можливо, статус команд трошки інший, але якщо подивитись на склад виконавців, які є в кожному з цих колективів і ті амбіції, які має та ж «Нива» (Бузова), то, вважаю, що рівень нашої групи в цьому році не набагато нижчий, ніж в минулому році. Доволі цікаво, нелегко в кожному з матчі. Візьміть навіть молоді команди – того ж Олімпійського коледжу імені Піддубного, де головний тренер, який раніше працював у мене у футбольній школі в Ірпені. Коли ми з ними грали, то він сказав, що потенціал хлопців дуже високий і деякі матчі на доволі високому рівні зіграли. Думаю, в другому колі вони себе проявлять. Тому не можу сказати, що ця група слабша за минулорічну.

Багато людей орієнтуються на великі клуби, стиль «Барселони», «Аяксу», «Баварії». А вам який стиль у футболі близький?

Мені імпонує стиль агресивного і пресингуючого футболу, де команда не захищається, а 90 хвилин атакує, багато забиває. Якщо подивитись матчі «Кудрівки» в Чернігівській області, подивитись виступ футболістів, які є в нашій аматорській команді, то кількість голів у нас традиційно вражаюча – ми стараємося бути за результативністю серед лідерів у всіх турнірах. Чому так? Тому що ми сповідуємо високий пресинг і агресивні дії в атаці. Граємо на атаку, в видовищний футбол для наших вболівальників.