26 січня

Євген Кушнір: «Кудрівка-Нива вже укомплектована десь на 90%»

Генеральний директор Євген Кушнір ФК Кудрівка-Нива розповів, у якому вигляді команда стартує в групі «Чемпіонська» Першої ліги 2023/24

Під час зимової перерви Ниву (Бузова) встигли було похоронити, проте цей футбольний клуб отримав нового власника та продовжив виступати в Першій лізі. Там він буде боротися за місця серед лідерів у першій десятці – за поточним регламентом, дивізіон навесні розділиться на дві групи («чемпіонська» та «вибування», і команда, про яку ми зараз говоримо, зіграє якраз серед сильніших).

При цьому багато нового в цьому футбольному клубі: по-перше, назва (Кудрівка-Нива відтепер), по-друге, тренерський штаб, по-третє досить велика частина складу. В якому вигляді та з якими завданнями Кудрівка-Нива підійде до весняної частини сезону? Генеральний директор клубу Євген Кушнір розповідає Sport Arena.

Євгене Євгеновичу, відомо, що оновлена Нива розпочала роботу ще в грудні. Що змінилося з того часу та в якому вигляді нині ваша команда?

– Передовсім, відзначу зміну назви. Відтепер клуб буде виступати як Кудрівка-Нива. 3 цією назвою він дограє сезон 2023/24. Що стосується складу, то спільно з тренерським штабом, спортивним директором і тренером-аналітиком ми провели дуже плідну роботу щодо посилення складу. Всі разом, працювали над відстеженням, запрошенням переглядом і підписанням потенційних новачків. Скажу, що на сьогодні серед них є й гравці з УПЛ.

Давайте спочатку назвемо тих, это залишився від Ниви (Бузова) зразка осені 2023 року.

– Це воротарі Георгій Клімов і Роман Льопка, захисники Євген Місюра, Денис Ткаченко, Павло Західний, півзахисники Олександр Калінін і Володимир Тименко, нападник Владислав Нехтій.

– Тепер – про новачків.

– Називаю саме тих, кого можу на сьогоднішній день офіційно назвати новачками Кудрівки-Ниви. Підписані захисники Роман Гагун – Верес (Рівне), Артем Мачелюк – Зірка (Кропивницький), Іван Мамросенко – ФСК Маріуполь, Іван Скляренко – Дружба (Мирівка), півзахисники Валерій Рогозинський – ФК Минай, Микита Тепляков – ФСК Маріуполь, Ярослав Захаревич – Дружба (Мирівка), Микола Вечурко Чайка (Петропавлівська Борщагівка).

Орендовані два півзахисники: на 1,5 роки Данило Фальковський Металург (Запоріжжя), на 1 рік – Кирило Матвєєв, Карпати (Львів).

На якій стадії комплектація команди? Яким є відсоток наповнення складу Кудрівки-Ниви?

– Кудрівка-Нива вже укомплектована десь на 90%.

У 2023 році Нива (Бузова) приймала суперників на стадіоні «Ювілейний» у місті-герої Бучі. Де плануєте проводити ігри навесні?

– Звісно, хотіли б у Кудрівці Чернігівської області – проте там є свої нюанси, повʼязані з умовами, які ставляться перед стадіонами в Першій лізі. Ми постараємося виправити всі ці організаційні моменти, щоб команда могла зіграти в Кудрівці.

А чим буде заповнено стадіон у Бузовій?

– Цей спорткомплекс сповна виконує свої функції, там проходять збори, заняття нашої команди. Наразі, можна сказати, це як наша база, де можна тренуватися та організувати проживання іногородніх футболістів.

– У таблиці групи «Чемпіонська» Нива (Бузова) – на девʼятому місці, але від четвертого – всього чотири очка. Які будутьзавдання перед командою?

– Ми – молода команда, новий проект, можна сказати. Але наше головне завдання – створити всі умови для розвитку гравців, для реалізації своєї філософії, тактики та розуміння гри головного тренера, і щоб він міг спокійно реалізовувати та пропогандувати свій стиль гри і доносити розуміння того малюнку гри, який він хоче мати. І керівництво клубу довіряє тренерському штабу та всім працівникам клубу, які працюють задля того, щоб команда і кожен гравець могли прогресувати та не відходили від своєї гри. Ми не хочемо грати задля просто перемоги заради перемоги, стати біля своїх воріт. Наше завдання – щоб ми могли грати в свій футбол і розвивати гравців. Ми концентруємося на прогресі, але не відмовляємося від боротьби за результат.

Проте, дійсно, не можна не відзначити рівність і конкурентність нинішньої Першої ліги. Тож, прагнучи грати на перемогу в кожному матчі, Кудрівка-Нива постарається потрапити в пʼятірку найкращих, а за можливості – й поборотися за більш високе місце – в четвірці, що відкриває можливість претендувати на плей-Офф за місце в УПЛ.

– Роман Локтіонов спершу був представлений як головний тренер ФК Кудрівка, проте зараз працює на зборах з Кудрівкою-Нивою…

– Справді, на момент, коли ми представляли цього фахівця, ще Роман Солодаренко не прийняв рішення зберегти команду Ниву (Бузова) та зберегти її в Першій лізі. Нині ж це два різних клуби, і Роман Локтіонов, відповідно до своєї кваліфікації та завдань, поставлених керівництвом, прийняв Кудрівку-Ниву в якості головного тренера. Також на зборах отримали шанс себе проявити провідні гравці ФК Кудрівка

– тренерський штаб визначить, хто з них навесні зіграє в Першій лізі.

Хто входить у штаб Кудрівки-Ниви?

– Головний тренер – Роман Локтіонов, помічники – Дмитро Назаренко та Павло Щедраков, тренер-аналітик – Олександр Протченко, тренер воротарів – Сергій Карпов, тренер з фізпідготовки Максим Андрейченко, спортивний директор Антон Васильович Свершок, генеральний директор – Євген Євгенович Кушнір.

Лікар та масажист залишитись у клубі, вони працювали в першому колі з командою.

А щодо ФК Кудрівка?

– Повторюся, в клубів відтепер різні власники та менеджмент. Я працюю в Кудрівці-Ниві. Про ФК Кудрівка можу підтвердити інформацію, яка вже з’являлася на Sport Arena – команду очолив Василь Баранов, відомий по багаторічній роботі в штабі луганської Зорі під керівництвом знаменитих вітчизняних фахівців. Йому будуть допомагати Тарас Когут, який раніше працював в структурі Карпат, а також Олег Шевченко, який був тренером воротарів у бузівській Ниві

– Все ж, запитаю щодо кадрів друголігової ФК Кудрівка. Хто там залишається?

– Воротарі Андрій Следзевський і Денис Ферт, захисник Володимир Пластун, півзахисники Данило Гармаш, Володимир Зубашівський, Владислав Іващик, Кирило Коваленко – це ті, хто точно. Стосовно інших гравців, то хтось із них поки доводить свій рівень новим тренерам, хтось на перегляді, щодо когось ще визначаємося.

Яким буде завдання ФК Кудрівка?

– Взагалі, команда ця амбітна – ви звернули увагу, що в дебютному сезоні вона старанно просувалася в Кубку України, навʼязала боротьбу більшості суперників, включаючи лідерів. Отже, навесні ця команда теж буде старатися, грати на перемогу в кожному матчі, створювати конкуренцію визнаним фаворитам. Ніхто не знімає з Кудрівки необхідності боротися з кожним суперником, хоча загалом команда омолодиться й буде більше зосередженою на підготовці та покращенні рівня футболістів.

– І що в підсумку з цього всього має вийти? 3 двох різних клубів з різними власниками, зі стадіонів на Київщині та Чернігівщині?

– У нас дуже футбольний президент, який дуже хоче розвивати футбол, і це найголовніше. Якраз сьогодні у нас особливий день: хочу привітати від нашої футбольної родини Романа Васильовича Солодаренка з днем народження. Дякуємо за його вагомий внесок в розвиток і становлення українського футболу.

У нас молодий тренерський штаб, який хоче досягати успіху. Ми хочемо розбиратися в деталях і запрошувати тих гравців, які підходять по профайлах тренерського штабу, а не тільки тому, що він десь там колись виступав і тому хороший. Ми чітко розуміємо, що ми можемо робити. Ми розуміємо, що ми можемо помилятися і аналізувати наші помилки, щоб ставати кращими.

Але при цьому ми хочемо зламати певні стереотипи в нашому футболі стосовно і тренерів, і футболістів, і розуміння гри. Прагнемо, щоб наші футболісти дійсно розуміли, в який футбол вони грають. Тож ціль – щоб наша робота приносила результат і користь нашому клубу, щоб виховувалися молоді футболісти й ішли далі, щоб наш клуб зростав у класі, дійшов до Премʼєр-ліги та єврокубків, і щоб наша футбольна Україна отримала ще один дуже якісний футбольний клуб.